Informácie výchovného a kariérneho poradcu

Základné informácie

Mgr.Jarmila Luptáková

Poradensko-konzultačné dni:

Pondelok: 7,30 h – 14.00 h

Piatok: 7,30 h – 14.00 h

(v inom čase po vzájomnej dohode)

2. stupeň na prízemí

jarinka05@gmail.com

kontakt:   0918 707 100

Výchovný a kariérny poradca

• Spolupracuje s vedením školy.
  • Systematicky si zvyšuje úroveň poznatkov v oblasti výchovného poradenstva.
  • Získava informačné a metodické materiály pre poradenskú prácu so žiakmi.
  • Uskutočňuje dlhodobé pozorovanie žiakov, vykonáva priebežnú diagnostiku.
  • Realizuje konzultácie s problémovými žiakmi a ich rodičmi, navrhuje opatrenia.
  • Priebežne spolupracuje s CŠPP a CPPP, konzultuje problémy žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, poruchami správania, záškoláctvom.
  • Metodicky pomáha učiteľom pri výchove a vzdelávaní žiakov, koordinuje spoluprácu rodiny a školy. Dbá, aby rodičia boli včas informovaní o problémoch svojho dieťaťa.
  • Venuje pozornosť žiakom, ktorí sa v minulosti javili ako problémoví.
  • Spolupracuje s inštitúciami, organizáciami a združeniami, ktoré môžu pomôcť pri riešení problémov žiakov.
  • Spolupracuje a konzultuje s vedúcimi MZ, vychovávateľmi ŠKD, koordinátorom projektu Zdravá škola a protidrogovej prevencie, školskou psychologičkou.
  • Uskutočňuje akcie venované predchádzaniu formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.
  • Zabezpečuje poradenskú, metodickú a informačnú pomoc žiakom a ich zákonným zástupcom o možnostiach štúdia na SŠ.
  • Zabezpečuje zber informácií o záujme žiakov pre ŠVS a zabezpečuje prihlášky na SŠ v určených termínoch.
  • Na evidenciu a spracovanie informácií využíva výpočtovú techniku a programy Proforient.
  • Učí žiakov pracovať na internete na stránkach ŠVS.
  • Pomáha pri realizácii monitorovania úrovne vedomostí žiakov končiacich 9.ročník.
  • Začína s profesionálnou orientáciou už v nižších ročníkoch.
  • Zúčastňuje sa porád a školení výchovných poradcov.
  • Koordinuje výchovný proces v škole.